Підготовка до ЗНО

Preperation to the Ukrainian Independent External Evaluation

Важко радити «роби те», «читай те», не знаючи рівня мови учня на даний момент, тим більше якщо йдеться про підготовку до ЗНО.

Але ми готуємось до ЗНО, тому раджу пройти повний тест попердніх років ЗНО, щоб побачити, скільки та яких помилок допускається найбільше. Це також хороша підказка, в якому напрямку рухатись. Крім того, це ще й найточніший поточний рівень. 

Що треба знати про ЗНО?

Перш ніж починати готуватись до зовнішнього тестування з цього предмета, треба знати, які аспекти перевіряють тести, якими видами завдань.

Нагадаю: ЗНО з іноземної у 2017 році – це 43 завдання = 42 тестових + 1 з розгорнутою відповіддю. Загалом –  це 6-7 текстів різної довжини та форми. Їх треба прочитати, зрозуміти, щоб відповісти на запитання, підібрати заголовки до абзаців або вибрати пропущену фразу чи слово. Це якщо коротко. Тести минулих років – це найкраще ознайомлення з видами завдань. 

У 2018 році це ЗНО змінюється: стає дворівневим – В1 та В2, ще й аудіювання.  Потрібно дочекатись затвердженої нової характеристики. Зразки завдань обох рівнів обіцяють опублікувати на початку листопада.

Як знати, що вчити?

Далеко ходити не треба. Треба взяти програму ЗНО, добряче її вичитати, знову-таки побачити в ній щось знайоме, а щось нове. А далі переходити до роботи.

В програмі все досить загально, з чого конкретно починати?

Раджу починати з граматики, за якою і лексика підтягнеться. Є чимало хороших граматичних посібників з вправами, за допомогою яких можна цікаво розбирати та закріплювати теми.

Як готуватись, крім вивчення граматики?

З цим пунктом не все так просто, оскільки ніхто точно не скаже, які слова зустрінуться в тому чи іншому тесті. Попри те, що такий список є – ЗНО. Лексичний мінімум, в ньому в алфавітному порядку розміщені гори слів, проте можу собі уявити, як нудно, водночас важко і неправильно опановувати мову, лише вивчаючи слова, без контексту.

Як готуватись до аудіювання?

Ні для кого не секрет, що потрібно слухати, слухати й ще раз слухати багато. 

 Не витрачачи часу, вибери один з наступних сайтів та слухай.

7 сайтів для тренування навичок аудіювання

https://znoclub.com/pidgotovka-do-zno/1070-anglijska-mova-7-sajtiv-dlya-trenuvannya-navichok-audiyuvannya.html

Як готуватись до письмового завдання?

Писати і ще раз писати. З помилками чи без – по-різному буває. Але погодься: важко навчитись писати, лише читаючи те, що інші написали. Тому треба брати критерії оцінювання цих завдань, спершу дуже добре з ними ознайомитись, а потім – теми завданьшаблони та тренуватись писати своє. Як орієнтир, ось зразок, а ще інструкція – як можна перевіряти самостійно свою роботу.